Agility

Agility to wyścig z przeszkodami, które pokonuje pies biegnąc w towarzystwie swego pana. Czworonożny zawodnik musi pokonać wszystkie elementy parcouru w porządku określonym przez sędziego i w określonym czasie, a właściciel prowadzi go przez przeszkody gestami i głosem.
Przed psem szykują się takie wyzwania, jak przeskoczenie stacjonat, czyli poprzeczek różnej wysokości, przeskoczenie przez środek zawieszonej opony, pokonanie tuneli, slalom między wąsko rozstawionymi tyczkami, wąska i wysoka kładka, huśtawka (pies musi ją przeważyć) i wspięcie się na wysoką palisadę. Ufff : )
Towarzyszący człowiek nie może dotknąć psa ani żadnej z przeszkód, natomiast może – a nawet powinien – dopingować psa z całych sił. To sport dla dużych i małych, przeszkody mają regulowaną wysokość. Jest to sport otwarty dla wszystkich – w zawodach biorą udział zarówno psy ‚szlachetnie urodzone’ jak i bez rodowodu. Tu liczy się zwinność, szybkość i inteligencja przekładająca się na doskonałe wyszkolenie i zgranie z właścicielem.

Kurs dla początkujących trwa 10 tygodni (20 zajęć). Zajęcia (godzinne) odbywają się w soboty i niedziele. Koszt kursu wynosi 600 zł.

Najbliższy kurs agility rozpoczyna się:
21 września 2019 o godz. 15:00 na Wawrze, ul. Ezopa 48

Na pierwszych zajęciach przeprowadzamy krótki test z posłuszeństwa. Zdanie testu jest niezbędnym warunkiem do uczestnictwa w kursie. W czasie testu sprawdzamy, czy pies: wraca na wołanie, zostaje w pozycji „siad” lub „waruj” kilka kroków od przewodnika, czy ma dobry kontakt z przewodnikiem.

Grupy zaawansowane spotykają się w soboty i niedziele na Gocławiu.

Wszystkich informacji o zajęciach udzielamy mailowo lub telefonicznie (0606 631 355).